Mobilusis patikros punktas – ir Klaipėdoje

Kovo 20 dieną, nuo pietų, Klaipėdoje pradeda veikti vienas iš mobiliųjų punktų, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl koronaviruso. Tokie punktai bus įsteigti dešimtyje savivaldybių. Į šiuos punktus gyventojai bus priimami tik paskambinę į karštąją liniją ir gavę nukreipimą. 

 

Mobilusis punktas specialiai tam pritaikytoje transporto priemonėje įrengtas aikštelėje prie „Švyturio“ arenos (Dubysos g. 10). Šis punktas kiekvieną dieną nuo 8 iki 20 val. aptarnaus uostamiesčio ir aplinkines Kretingos, Klaipėdos rajono, Palangos, Neringos, Skuodo, Šilutės savivaldybes.

 

Vykti į punktus nusprendus savarankiškai jokiu būdu negalima. Pacientai, 14 dienų laikotarpiu keliavę užsienyje ar turėję sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu ligos atveju, jeigu jiems pakilo temperatūra, atsirado kosulys ar dusulys, turi skambinti į Karštąją koronaviruso liniją telefonu 1808, o ne šeimos gydytojui. Ar pacientas turi būti tiriamas, nuspręs Karštosios linijos konsultantas, vadovaudamasis numatytu algoritmu.

 

Į patikros punktą žmonės galės atvykti automobiliu, tačiau svarbu laikytis čia dirbančių specialistų nurodymų: nelipti iš automobilio, neatidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, ir pan. Atlikus tyrimą, asmuo turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, bus kviečiama greitoji medicinos pagalba ir pacientas transportuojamas į ligoninę. Daugiau informacijos čia.

 

Mobilusis patikros punktas – ir Klaipėdoje