Saviizoliacija bus galima ir namuose – galios griežtos taisyklės

Grįžtantieji iš užsienio galės izoliuotis ir namuose, jei turimos sąlygos leidžia tai daryti saugiai ir be kontakto su kitais asmenimis – nusprendė Valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų centras. Tačiau ir esantiems izoliacijoje namuose, galios griežtos taisyklės, už kurių nepaisymą gresia atsakomybė.

 

Į Lietuvą grįžtantys žmonės izoliuotis savo pasirinktose patalpose galės tik pasirašę sutikimą dėl keliamų reikalavimų. Su izoliacijos taisyklėmis galima susipažinti čia.

 

Tie, kurie nesutiks pasirašyti, jog laikysis izoliavimo reikalavimų, nėra Lietuvos piliečiai ar neturės tinkamų patalpų, 14 dienų izoliaciją praleis Savivaldybės parengtose patalpose.

 

Jau esantys izoliacijoje, ją savo pasirinktoje vietoje galės toliau tęsti, jei patalpos yra tam tinkamos ir žmonės yra pakankamai atskirti nuo kitų. Tam jie taip pat turės pasirašyti, kad sutinka izoliuotis ir laikytis reikalavimų, priešingu atveju jiems grės piniginė bauda. Savo pasirinktoje vietoje izoliavimą tęsti galės tik tie, kurie iki tol nebus pažeidę izoliavimo reikalavimų ir viešosios tvarkos.

 

Prieš žmonėms tęsiant izoliavimą pačių pasirinktoje vietoje, bus paimti jų tepinėliai tyrimams dėl koronaviruso infekcijos. Dėl koronaviruso infekcijos nuo šiol bus tikrinami visi į Lietuvą grįžtantys žmonės – pasienio kontrolės punktuose mobilios brigados paims jų nosiaryklės tepinėlius bei vėliau juos informuos apie turimų rezultatus.

 

Tiek transporto neturinčius iš užsienio grįžusius žmones, kuriems leista izoliuotis jų pasirinktoje vietoje, tiek tuos, kurie bus izoliuoti Savivaldybės patalpose, į izoliacijos vietas parveš Savivaldybės transportas. Todėl visus grįžtančius iš svetur Klaipėdos rajono savivaldybė prašo iš anksto registruotis el. paštu robertas.jonelaitis@klaipedos-r.lt ir nurodyti, kada parvykstama į Lietuvą (datą, laiką ir vietą), nurodyti kontaktus, amžių ir suteikti žinių apie sveikatos būklę.

 

Klaipėdos rajono Savivaldybės ir Vyriausybės informacija

Saviizoliacija bus galima ir namuose – galios griežtos taisyklės