Medikus jau pasiekė Lietuvoje gamintos inovatyvios kaukės

Šalies ekstremalių sveikatai situacijų centras jau paskirstė dalį „Intersurgical“ pagamintų inovatyvių kaukių-filtrų.  Po 5 tūkst. šių asmeninių apsaugos priemonių gavo 5 pagrindinės su koronavirusu infekuotais pacientais dirbančios Lietuvos ligoninės, tarp jų ir Klaipėdos universitetinė ligoninė, gydanti koronavirusu apsikrėtusius viso regiono gyventojus. Nuo pat karantino pradžios reikalingų apsaugos priemonių pirkimus iš Administracijos direktoriaus rezervo fondo vykdo ir Klaipėdos rajono savivaldybės Ektremaliųjų situacijų operacijų centras. Priemonės skirstomos rajone veikiančioms įstaigoms.

 

Seniūnijoms, sveikatos ir socialinėms įstaigoms rajone Savivaldybė jau perdavė 326 FFP2 respiratorius, 509 apsaugines veido kaukes, daugiau kaip 150 kombinezonų, beveik 4000 vienkartinių pirštinių, 630 antbačių ir beveik 300 litrų rankoms dezinfekuoti skirto skysčio.

 

Į iškvietimus pas koronavirusu infekuotus žmones vykstančius Gargždų PSPC greitosios medicinos pagalbos skyriaus medikus pasiekė ir Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties siuntinys. Gargždiškiams perduoti Valstybės skirti 1300 respiratorių, 180 apsauginių akinių, 1200 vienkartinių pirštinių ir 10 litrų dezinfekcinio skysčio.

 

O Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad Lietuvos medikus pagal sutartį iš viso turi pasiekti milijonas apsauginių kaukių-filtrų. Šios priemonės etapais bus paskirstytos šalies ligoninių personalui, dirbančiam stengiantis sulaikyti koronavirusą (COVID-19) ir išvengti jo tolesnio plitimo. 7,5 tūkstančių kaukių-filtrų artimiausiu metu pasieks 5 pagrindines GMP stotis.

 

Pasak gamintojų, šios kaukės-filtrai filtruoja ne mažiau kaip 99 proc. dalelių ore. Šią apsaugos priemonę galima nepertraukiamai naudoti iki 24 valandų. Ši kaukė-filtras yra skirti sumažinti bakterinių ir virusinių mikroorganizmų perdavimo riziką oro lašeliniu būdu. Ji skirta naudoti intensyvios priežiūros skyriuose, intensyvios terapijos skyriuose, skubios pagalbos skyriuose ir kitoje susijusioje klinikinėje aplinkoje.

Klaipėdos rajono savivaldybė

Medikus jau pasiekė Lietuvoje gamintos inovatyvios kaukės