Klaipėdoje pradėjo veikti Karščiavimo klinika. Čia bus priimami ir rajono gyventojai

Visoje Lietuvoje besikuriančios Karščiavimo klinikos priims pacientus su viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomais ir įtariant, kad jie gali būti užsikrėtę koronavirusine infekcija (COVID-19). Klaipėdoje Psichikos sveikatos centre įsikūrusi Karščiavimo klinika priims ir mūsų rajono gyventojus. Tiesa, į ją gyventojai galės vykti tik su šeimos gydytojo siuntimu.

 

Karščiavimo klinika Klaipėdoje pradėjo veikti šiandien. Ji įsikūrė Psichikos sveikatos centre, adresu Galinio Pylimo g. 3. Į karščiavimo klinikas bus registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai. Būtent šeimos gydytojas, susipažinęs su paciento situacija, priims sprendimą, ar jį nukreipti į karščiavimo kliniką, Siuntimas bus užpildomas elektroniniu būdu.

 

Kaip vyks procesas?

 

Karščiavimo klinikos koordinatorius susisieks su karščiuojančiu pacientu jo nurodytu telefonu ir praneš karščiavimo klinikos adresą, vizito laiką, išsiaiškins, ar karščiuojantis pacientas gali į karščiavimo kliniką atvykti pats savo automobiliu arba būti atvežtas kito žmogaus, kuris turi pasirūpinti savo asmens saugumu. Tiems žmonėms, kurie negalės į karščiavimo klinikas atvykti patys, savivaldybės yra įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas.

 

Atvykus į karščiavimo kliniką būtina klausyti nurodymų

 

Neišlipti iš automobilio ir neatidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip.

 

Į karščiavimo kliniką žmogus galės užeiti tik gavęs darbuotojo leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę.

 

Pacientui reikės turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu.

 

Karščiavimo klinikose pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas:

 

Bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose, jei reikia – paskiriamas gydymas.

 

Jei išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą

 

Pacientai, kuriems nereikia specifinio simptominio gydymo (priklausomai nuo karščiuojančio sveikatos būklės), nėra guldomi į ligonines.

 

Pacientas privalo laikytis izoliavimosi taisyklių.  Gali likti gydytis namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės numatytose patalpose arba gali būti nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias koronavirusine infekcija sergančiuosius.

 

Pacientų sveikatos priežiūra nuotoliniu būdu rūpinsis jo šeimos gydytojas. Reabilitacijos įstaigoje pacientą prižiūrės budintis slaugytojas, kuris stebės jo savijautą ir užtikrins, kad šis laikytųsi visų ambulatoriniam gydymui būtinų taisyklių.

 

Pacientai iš medicininės reabilitacijos klinikos bus išrašomi, jeigu, atlikus du testus iš eilės, esant ne trumpesniam kaip 24 val. intervalui, abu kartus bus gauti neigiami tyrimo dėl koronaviruso infekcijos rezultatai. Tuomet žmogus bus laikomas pasveikusiu.

 

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

 

Klaipėdoje pradėjo veikti Karščiavimo klinika. Čia bus priimami ir rajono gyventojai