Dalis verslo galės pradėti veiklą

Šiandien Vyriausybė priėmė sprendimą pradėti švelninti karantino ribojimus verslui. Pirmuoju etapu leista dirbti ne maisto prekių parduotuvėms, kurios turi atskirą tiesioginį  įėjimą iš lauko pusės ir gali reguliuoti pirkėjų srautą, taip pat paslaugų įmonėms, kurių veikloje nėra ilgo kontakto su klientu. Parduotuvės privalės griežtai laikytis saugumo reikalavimų, juos nustatys Sveikatos apsaugos ministerija.

 

Dirbti leista ir stacionariose paslaugų teikimo vietose – prekybos centruose – įsikūrusioms paslaugų įmonėms, pavyzdžiui, teikiančioms raktų gamybos, remonto paslaugas, valykloms ir pan. Tokioms įmonėms netaikomas reikalavimas turėti atskirą įėjimą iš lauko. Tačiau paslaugų teikėjams numatytas papildomas ribojimas – tiesiogiai su klientu bus galima kontaktuoti ne ilgiau nei 20 minučių. 

 

Ir ne maisto prekių parduotuvės, ir įvairių buitinių ir remonto paslaugų teikėjai turės užtikrinti ne mažesnį kaip 10 kvadratinių metrų vienam pirkėjui tenkantį patalpų plotą arba galimybę vienu metu aptarnauti ne daugiau nei vieną pirkėją. Be to, Sveikatos apsaugos ministerija tokioms prekybos ir paslaugų vietoms dar numatys papildomus saugos reikalavimus.

 

Pramogų ir prekybos centruose esančių ne maisto parduotuvių veikla ir toliau draudžiama. Vis dar negalima ir grožio salonų, sporto klubų veikla.

 

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

 

Dalis verslo galės pradėti veiklą