Įkurta nacionalinė vieninga emocinės paramos telefonu linija 1809

Pandemijos laikotarpiu itin svarbu rūpintis ne tik fizine, bet ir emocine sveikata, todėl buvo įkurta nemokama nacionalinė vieninga emocinės paramos telefonu linija. Karantino metu ir kurį laiką po jo gyventojams, paskambinusiems numeriu 1809, emocinę pagalbą teiks savanoriai bei profesionalūs psichologai.

 

Paskambinę telefonu 1809 pagalbą gaus įvairaus amžiaus gyventojai. Konsultacijas teiks „Vilties linijos“ suaugusiems, „Pagalbos moterims linijos“, „Jaunimo linijos“, „Vaikų linijos“ ir „Sidabrinės linijos“ senjorams savanoriai, tad bus galima pasirinkti su kurios iš jų savanoriais pasikonsultuoti.

 

Prie „Vilties linijos“ savanorių taip pat jungiasi būrys profesionalių psichikos sveikatos centrų medicinos psichologų.

 

Karantinas, susidūrimas su naujojo viruso grėsme, taip pat darbas ir nuotolinis mokymasis namuose – nelengvi iššūkiai, todėl gyventojai raginami nedvejoti ir savo išgyvenimais, nerimu pasidalyti su savanoriais bei profesionaliais specialistais. Jie pabrėžia, kad, susidūrus su emocinio pobūdžio problemomis, žmonėms yra svarbu pasikalbėti su neutraliu, tam specialiai paruoštu asmeniu, kuris padeda surasti išeitį iš sunkios emocinės būklės.

 

„Vilties linijos“ suaugusiems, „Pagalbos moterims linijos“ ir „Jaunimo linijos“ specialistai konsultuoja visą parą septynias dienas per savaitę, „Vaikų linijos“ – nuo 11 iki 23 val. kasdien, „Sidabrinės linijos“ – nuo 8 iki 20 val. kasdien.

 

Susidūrus su rimtesniais psichologiniais sunkumais, galima konsultuotis ir su šalies psichikos sveikatos centrų psichiatrais ir psichologais, kurie teikia nuotolines konsultacijas.

 

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

 

Įkurta nacionalinė vieninga emocinės paramos telefonu linija 1809