Karantinas pratęstas dar dviem savaitėms. Duris atverti galės dar daugiau verslų

Vyriausybės sprendimu karantinas pratęsiamas iki gegužės 11 dienos. Ir toliau bus privaloma dėvėti kaukes, išskyrus kai kurias išimtis, draudžiami renginiai, privaloma laikytis saugaus atstumo ir nesibūriuoti daugiau nei po du žmones. Tačiau ir toliau švelninamos sąlygos verslui. Vyriausybė nusprendė tam tikriems verslo sektoriams vėl leisti pradėti veiklą. Dalis verslo galės pradėti dirbti jau ryt, dalis – kitą pirmadienį, balandžio 27 d.

 

Jau rytoj duris galės atverti tos parduotuvės, kurios įsikūrusios prekybos centruose. Tačiau bus privalomą saugų atstumą užtikrinti ne tik parduotuvėse, bet ir prekybos centrų koridoriuose. Taip pat darbą galės pradėti ir kioskai, jie taip pat turės riboti lankytojų srautą, užtikrinti 10 kvadratinių metrų plotą vienam pirkėjui.

 

Nuo ketvirtadienio turgavietėse, kitose viešosiose prekybos vietose bus galima įsigyti ir augalų sodinimui, sėklų, trąšų.

 

Kaukių dėvėjimas ir toliau išlieka privalomas. Ją nusiimti viešoje vietoje bus galima tik valgant ir geriant, nes Vyriausybės sprendimu restoranai ir kavinės, iki šiol galėję teikti tik maisto išsinešimo paslaugą, dabar klientus galės aptarnauti ir atvirose erdvėse.

 

Duris klientams nuo balandžio 27 dienos galės atverti ir dalis grožio sektoriaus – kirpyklos, manikiūrų salonai. Tiesa, jie privalės laikytis griežtų saugumo reikalavimų – užtikrinti žmonių srauto ribojimą, privalės vienu metu aptarnauti tik vieną klientą arba vienam asmeniui užtikrinti ne mažesnį nei 10 kvadratinių metrų plotą.

 

Nuo kitos savaitės savo veiklą vėl galės atnaujinti „Regitra“, verslai, organizuojantys aviacijos mokymus. Nebebus draudžiama golfo ir teniso aikštynų veikla, vandenlenčių sportas.  Tačiau visa tai bus leidžiama, jei veikla vyks lauke, tarp žmonių bus laikomasi 10 metrų atstumo, užtikrinamas 10 kvadratinių metrų plotas asmeniui.

 

Bus leidžiama lankytis lauko zoologijos, botanikos soduose, bibliotekose, muziejuose. Vėlgi ir čia bus privaloma užtikrinti 10 kvadratinių metrų plotą asmeniui, 2 metrų atstumą tarp žmonių.

 

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

 

Karantinas pratęstas dar dviem savaitėms. Duris atverti galės dar daugiau verslų