Karantino sąlygos švelnėja

Trečiadienį nutarta Lietuvoje vėl švelninti karantino sąlygas. Dauguma pakeitimų įsigalios jau nuo ketvirtadienio, o kiti – kiek vėliau.

 

Kas keičiasi ir ką reikia žinoti?

 

Vyriausybės sprendimu nuo trečiadienio leidžiama prekyba pilna apimtimi visose prekybos vietose – turgavietėse, viešose vietose ir pan. Žinoma, privalu užtikrinti saugumą –  riboti pirkėjų srautą (turi būti ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas) ir užtikrinti būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos sąlygas. Darbuotojai ir pirkėjai turi būti aprūpinami būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis. Jeigu prekybos vietos negali užtikrinti nustatytų reikalavimų, prekyba jose negali būti vykdoma.

 

Nuo ketvirtadienio keičiasi reikalavimai dėl privalomo veido apsaugos priemonių dėvėjimo viešose vietose – jas privalės dėvėti visi, vyresni nei 6 metų amžiaus. Išimtis taikoma valgant ir geriant lauko kavinėse, jų nebereiks dėvėti ir profesionaliems sportininkams treniruočių metu, kaimo vietovėse.

 

Taip pat nuo ketvirtadienio tiek uždarose patalpose, tiek lauke bus galima teikti ir ilgiau trunkančias paslaugas, t. y. trunkančias ne tik iki 20 minučių. Tačiau būtina riboti lankytojų srautą.

 

Iki šiol buvo leidžiami laisvalaikio užsiėmimai tik golfo ir lauko teniso aikštynuose, lauko šaudyklose, kartodromuose, vandenlenčių parkuose, o nuo ketvirtadienio bus leista organizuoti laisvalaikio užsiėmimus (neįvardinant konkrečių veiklų sąrašo), jei jie vyks atviroje erdvėje ir ja užsiims pavieniai asmenys, ne didesnės nei 2 asmenų grupės bei šeimos, nebus žmonių susibūrimų.

 

Atvirose erdvėse nuo šiol bus galima teikti ir platesnį spektrą paslaugų – dresuoti šunis, fotografuoti atvirose erdvėse, jodinėti, vykdyti orientacinius žaidimus nedidelėmis grupėmis ir pan.

 

Nuo pirmadienio Vyriausybė nusprendė panaikinti ribojimą Lietuvos piliečiams išvykti iš šalies. Skelbiama, kad su Latvija ir Estija deramasi dėl sienų kontrolės panaikinimo viena kitos piliečiams.

 

Taip pat pritarta siūlymui atnaujinti planinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimą pacientams iškart, kai gydymo įstaigos bus pasiruošusios. Jos privalės laikytis numatytų reikalavimų – siekiant pacientų ir darbuotojų apsaugos užtikrinti tinkamas infekcijų kontroles priemones. Be to, įstaigos turės pasirengti planinių stacionarinių ir ambulatorinių paslaugų atnaujinimo etapais ir jų teikimo įstaigoje planą.

 

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

 

Karantino sąlygos švelnėja