Nuo pirmadienio darželiai atveria duris

Jau nuo pirmadienio, gegužės 18 d., darželiuose šurmuliuos vaikai – Vyriausybei sušvelninus karantiną ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėms leista tęsti veiklą.

 

Klaipėdos rajone bemaž pusės vaikų tėvai išreiškė pageidavimą pradėti lankyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas. Jose veikla bus organizuojama laikantis nustatytų infekcijos plitimo prevencijos reikalavimų.

 

Grupės veikla bus vykdoma taip, kad vaikai išvengtų kontaktų su kitų grupių ugdytiniais. Bendros veiklos kelių grupių vaikams nebus vykdomos. Kiek įmanoma, ribojamas ir skirtingose grupėse dirbančių darbuotojų kontaktas.

 

Mažieji bus maitinami grupės patalpose, o jei tokių sąlygų nėra ir valgoma bendroje salėje, vienu metu galės valgyti tik vienos grupės vaikai.

 

Darželiai turės užtikrinti, kad šalia įėjimų į patalpas būtų galimybės rankų dezinfekcijai, atlydintieji vaikus privalės dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones. Taip pat ir darbuotojai, vykdantys vaikų priėmimą į įstaigą.

 

Vaikų sveikatos būklė bus griežtai vertinama. Tie, kuriems pasireiškė karščiavimas  nuo 37,3 laipsnių, taip pat turintieji ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių, pavyzdžiui, slogą, kosulį, pasunkėjusį kvėpavimą, ar kitų požymių, nebus priimami.

 

Įstaigos taip pat turės užtikrinti, kad jose dirbtų tik sveiki darbuotojai, o rizikos grupei priklausantys darbuotojai tiesiogiai su vaikais nedirbtų.

 

Didelis dėmesys bus skiriamas higienai – užtikrinama vaikų ir darbuotojų rankų higiena, kriauklės ir kiti sanitariniai mazgai, kuriais naudojasi kelios vaikų grupės, dezinfekuojami kiekvieną kartą jais pasinaudojus vienam vaikui, patalpos bus vėdinamos prieš atvykstant vaikams ir ne rečiau kaip 2 kartus per dieną.

 

Vaikus, kurie serga lėtinėmis ligomis arba gyvena kartu su rizikos grupėms priklausančiais žmonėmis, ir toliau rekomenduojama ugdyti namuose.

 

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

 

Nuo pirmadienio darželiai atveria duris