Lietuvoje atšaukiamas karantinas

Šiandien Vyriausybė priėmė sprendimą Lietuvoje atšaukti karantiną. Jis baigsis po savaitės – nuo birželio 17-osios.

 

Lieka ekstremalioji situacija

 

Nors karantinas bus atšauktas, šalyje lieka galioti ekstremalioji situacija. Taip pat ir kai kurie apribojimai.

 

Nuo birželio 17-osios iki liepos 16 d. pratęsta laikina vidaus sienos kontrolė, vykdant į Lietuvos Respubliką atvykstančių asmenų patikrinimus prie vidaus Europos Sąjungos sienos: tarptautiniuose oro uostuose ir Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste – bus tikrinami tik atvykstančių lėktuvais arba keltais asmenų pasai. Asmenų, kurie atvyks sausumos keliais, pasai nebus tikrinami.

 

Vyriausybės posėdyje nustatyti ir atvejai, kada yra neleidžiamas užsieniečių atvykimas į Lietuvos Respublikos teritoriją. Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija, į šalį bus įleidžiami tik tie Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės piliečiai ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantys asmenys, kurie atvyksta iš šių valstybių, jeigu valstybėje, kurioje jie teisėtai gyvena, sergamumas koronavirusu per pastarąsias 14 dienų neviršijo 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Tokių valstybių sąrašą kiekvieną savaitę skelbs valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas.

 

Taip pat Vyriausybė pritarė, kad nuo birželio 12-osios būtų panaikinta sienos kontrolė su Lenkija.

 

Būtina sauga

 

Švietimo srityje saugos reikalavimai bus taikomi vasarą vykdomoms veikloms: ikimokykliniam, priešmokykliniam ugdymui, neformaliajam vaikų švietimui.

 

Apibrėžta ir renginių organizavimo tvarka. Nuo birželio 17 iki 30 d. jie gali būti organizuojami ir vykdomi atvirose erdvėse, juose dalyvaujant iki 700 žmonių, o uždarose erdvėse – iki 150. Liepos 1–16 d. atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose galės dalyvauti dar daugiau žmonių – iki 1000, o uždarose erdvėse – iki 200.

 

Visgi ir toliau negalima pamiršti atsargumo priemonių – paslaugų teikimas, prekyba viešose prekybos vietose, veikla laisvalaikio ir pramogų vietose, viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, kultūros, pramogų, sporto ar kiti renginiai ir veiklos turi būti organizuojami ir vykdomi laikantis žmonių srautų valdymo, taip pat saugaus atstumo laikymosi, higienos bei asmens apsaugos priemonių naudojimo sąlygų.

 

Gydymo įstaigų veikla turi būti organizuojama reguliuojant pacientų ir lankytojų srautus. Prioritetas vis dar teikiamas nuotoliniam ambulatorinių paslaugų teikimo būdu. Tiesioginis kontaktas su pacientu galimas tik tuomet, kai paslaugos neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu dėl paciento būklės arba kai yra poreikis atlikti išsamesnius tyrimus.

 

Norėdamos teikti gydymo paslaugas įstaigos turi parengti ir su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru suderinti planinių stacionarių ir ambulatorinių paslaugų planą.

 

Parengta pagal SAM informaciją

 

Lietuvoje atšaukiamas karantinas