Klaipėdos rajone ir dar 10 savivaldybių šią savaitę dėl koronaviruso bus testuojama intensyviau

Klaipėdos rajonas patenka tarp 11 savivaldybių, kuriose sergamumas koronavirusine infekcija (COVID-19) yra didesnis nei likusiose šalies savivaldybėse, todėl nuo birželio 15 iki 21 d. gyventojai profilaktiškai bus testuojami intensyviau. Klaipėdos rajone 100 tūkstančių gyventojų tenka 6,7 atvejų, kai sergamumo rodiklis Lietuvoje – 3,5 atvejų.

 

Profilaktiškai bus tiriami visų gydymo, taip pat globos ir slaugos įstaigų, išskyrus vaikų globos įstaigas, darbuotojai. Ligoninėse gydomi pacientai, taip pat slaugos, globos įstaigose globojami žmonės bus tiriami atsitiktine tvarka. Per savaitę turės būti ištiriama nuo 5 iki 10 proc. tuo metu įstaigoje esančių pacientų ar gyventojų.

 

Kiti darbuotojai, kurių darbo specifika susijusi su klientų aptarnavimu, pavyzdžiui, dirbantys vaistinėse, parduotuvėse, bus tiriami atsitiktine tvarka. Jų registracija bus vykdoma Karštąja koronos linija telefonu 1808, žmonės turės atvykti į mobiliuosius punktus.

 

Nuo birželio 1 d. profilaktinis testavimas šalyje vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius, kitaip tariant – įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. Numatyta, kad toliau bus testuojami visi žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas, t. y. temperatūra, kosulys, dusulys ir kita.

 

Kaip ir iki šiol, bus tiriami žmonės, kuriuos ištirti nurodys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, dirbantys infekcijos židiniuose, pavyzdžiui, kai susirgimo atvejis nustatomas bendrabučio tipo name. Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko, vadinamieji – pakartotiniai tyrimai. Tai reiškia, kad privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip buvo iki šiol, tačiau jie galės pasitikrinti, jei to norės.

 

Parengta pagal SAM informaciją

 

Klaipėdos rajone ir dar 10 savivaldybių šią savaitę dėl koronaviruso bus testuojama intensyviau