Koronavirusas: ką reikia žinoti keliautojams?

Jei nutarėte keliauti, svarbu nepamiršti imtis reikiamų atsargumo priemonių ir laikytis specialistų rekomendacijų.

 

Rekomendacijos keliautojams:

 

  • Atidėti nebūtinas vietines bei tarptautines keliones vėlesniam laikui.
  • Rengiantis kelionei, įvertinti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epideminę situaciją konkrečiose šalyse (pateikiama Pasaulio sveikatos organizacijos puslapyje ar Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro puslapyje) ir kelionės būtinybę bei galimo karantino (izoliacijos) riziką.
  • Kelionės metu vengti kontakto su sergančiais asmenimis, ypač su tais, kuriems pasireiškė ūmios kvėpavimo takų infekcijos požymiai (karščiavimas, kosulys ir t. t.); laikytis rankų higienos – plauti su muilu ir vandeniu, įtrinti dezinfekuojančiais skysčiais; vartoti saugų maistą ir vandenį.
  • Asmenys, kuriems po kelionės per 14 dienų atsirado ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.) turi likti namuose ir konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu.
  • Jeigu grįžus / atvykus iš šalių, įrašytų į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. birželio 15 d. įsakymu Nr. V-1463 „Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašo patvirtinimo“, kuris yra skelbiamas SAM internetiniame puslapyje, yra taikomas izoliavimas, griežtai laikytis izoliavimo taisyklių visą izoliavimo laikotarpį.

 

Koronavirusas: ką reikia žinoti keliautojams?