Klaipėdos rajone bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso

Šią savaitę, nuo rugsėjo 14 d. iki rugsėjo 20 d. imtinai, Klaipėdos rajono gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad Klaipėdos rajone ir dar 12-oje savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

 

Rugsėjo 11 d. duomenimis, Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė 15,6, o intensyvesnis testavimas reikalingas tose savivaldybėse, kuriose epidemiologinis rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis už 16, ir per paskutines 14 dienų buvo nustatyta daugiau nei penki užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai.

 

Didelės rizikos savivaldybėse, tarp jų ir Klaipėdos rajone, šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai, papildomai bus tiriami ir pacientai, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau negu 48 valandas.

 

Atsižvelgiant į sergamumo rodiklius skirtingose savivaldybėse, didelės rizikos savivaldybės kiekvieną savaitę nustatomos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu.

 

Šią savaitę tyrimai intensyviau taip pat bus atliekami Švenčionių, Tauragės, Molėtų, Jurbarko, Šilalės, Raseinių, Trakų, Kėdainių, Kauno rajonų, Elektrėnų savivaldybės, Vilniaus ir Šiaulių miestų gyventojams.

 

Klaipėdos rajone bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso