Renginiams – nauji ribojimai, pakeistas ir paveiktų šalių apibrėžimas

Vyriausybė pritarė sprendimui pakeisti sveikatos apsaugos ministro tvirtinamo Paveiktų šalių sąrašo sudarymo principus ir patvirtino naujus reikalavimus masiniams renginiams.

 

Lietuvoje didėjant sergamumui koronavirusu, į Paveiktų šalių sąrašą nuo šiol bus įtraukiamos tik tos šalys, kuriose užsikrėtimo koronaviruso infekcija rizika yra didesnė nei Lietuvoje: kuriose 14 dienų sergamumo rodiklis 10 proc. ir daugiau viršija Lietuvos Respublikos atitinkamą sergamumo rodiklį.

 

Atnaujintame Vyriausybės nutarime išplėsta ir renginių sąvoka – nuo šiol renginiams taip pat priskiriami ir nekomerciniai viešieji renginiai, pvz., miestų šventės, festivaliai ir kt. organizuoti žmonių susibūrimai.

 

Taip pat nutarime nustatytas privalomas renginių bilietų platinimas arba dalyvių registravimas neatsižvelgiant į žiūrovų (dalyvių) skaičių. Siekiant užtikrinti srautų kontrolę ir kontaktų atsekamumą, numatyta pareiga renginio organizatoriui kontroliuoti žiūrovų patekimą į renginio vietą.

 

Pastarasis reikalavimas labai svarbus masiniams renginiams, kuriuose neįmanoma prognozuoti dalyvių skaičiaus ir užtikrinti kitų reikalavimų laikymosi.

 

Iki šiol renginiuose iki 300 dalyvių kontaktą turėjusių asmenų atsekti nebuvo įmanoma, tai reiškia, kad neįmanoma nustatyti infekcijos plitimo grandinės ir suvaldyti proceso. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad daugelyje užsienio šalių ribojamas dalyvių skaičius renginiuose ir nustatomos būtinosios sąlygos, o Lietuvoje dalyvių skaičius neribojamas.

 

Renginiams – nauji ribojimai, pakeistas ir paveiktų šalių apibrėžimas