Klaipėdos rajono mokyklos apsisprendė, kaip tęs ugdymo procesą

Vyriausybei nuo šeštadienio skelbiant visuotinį karantiną, Savivaldybėms pačioms palikta teisė spręsti, kaip organizuoti 5–12 klasių mokinių ugdymą: nuotoliniu ar mišriu būdu. Klaipėdos rajono mokyklų vadovai apsisprendė: beveik visose ugdymo įstaigose vyresnių klasių moksleiviai nuo pirmadienio bus ugdomi ne kontaktiniu būdu.

 

Ugdymo procesas nuo pirmadienio rajone planuojamas vadovaujantis Vyriausybės trečiadienį patvirtintais sprendimais dėl švietimo veiklos organizavimo ir vykdymo.

 

Laikantis visų saugumo reikalavimų, ikimokyklinis, priešmokyklinis, pradinis ugdymas švietimo įstaigose vyks kaip įprastai. Ugdymo įstaigas lankys ir specialiųjų mokyklų bei specialiųjų klasių mokiniai.

 

Mokiniai pagal pagrindinio ugdymo programą didžiojoje daugumoje mokyklų mokysis nuotoliniu būdu. Planuojama, kad Endriejavo ir Ketvergių pagrindinėse mokyklose kitą savaitę kai kurie mokiniai grįš į klases.

 

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos 5–12 klasių mokiniai, o Gargždų „vaivorykštės“ gimnazijos visi mokiniai  mokysis nuotoliniu būdu.

 

Kaip vyks ugdymo procesas, tėvai taip pat bus informuojami mokytojų, pasitelkiant naudojamas „Tamo“, „Eduka“ ir kitas informacines priemones.

 

„Koronavirusui tarp žmonių plintant itin sparčiai, natūralu, kad pavojaus neišvengia ir ugdymo įstaigos. Todėl svarbu kiek įmanoma labiau visose gyvenimo srityse apriboti kontaktinį bendravimą ir laikytis visų saugumo reikalavimų. Tik taip galėsime greičiau grįžti į įprastą ritmą“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

 

„Džiugu, kad mokyklų direktoriai bent kol kas labai profesionaliai užtikrina infekcijos plitimo ribojimą įstaigose. Šis laikotarpis labai gerai parodo įstaigų vadovų vadybinius gebėjimus dirbti sudėtingomis situacijomis“, – teigia Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius.

 

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

 

Klaipėdos rajono mokyklos apsisprendė, kaip tęs ugdymo procesą