Atnaujinta tikslinių ir profilaktinių COVID-19 tyrimų atlikimo tvarka

Operacijų vadovo sprendimu atnaujinta koronaviruso (COVID-19) infekcijos tyrimų atlikimo tvarka. Tiksliniai tyrimai nuo pirmadienio yra atliekami visiems be išimties keliautojams, atvykstantiems iš Danijos, Ispanijos, Italijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Nyderlandų ir Švedijos. Tokių prevencijos veiksmų imtasi dėl to, kad šių valstybių audinių auginimo ūkiuose nustatyta mutavusi COVID-19 atmaina.

 

Pagal atnaujintą tvarką, jeigu iš minėtų šalių atvykęs keliautojas neturės ne seniau nei 48 val. laikotarpiu prieš atvykimą atlikto laboratorinio tyrimo COVID-19 ligai nustatyti ir gauto neigiamo atsakymo, šį tyrimą jis privalės per 24 val. atlikti Lietuvoje, o laukiant rezultato laikytis izoliacijos.

 

Atlikti valstybės apmokamą tikslinį tyrimą galima mobiliuose tyrimų punktuose, užsiregistravus Karštosios koronaviruso linijos numeriu 1808 arba užpildžius specialią anketą interneto tinklalapyje 1808.lt. Taip pat galima kreiptis į bet kurią COVID-19 tyrimus atliekančią įstaigą ir išsitirti savo lėšomis.

 

Operacijų vadovo sprendimu taip pat įsigaliojo nauja profilaktinių tyrimų atlikimo tvarka. Profilaktiškai tiriant gydymo ir socialinės globos įstaigų darbuotojus, praktiką gydymo įstaigose atliekančius studentus bei jose veikiančių vaistinių darbuotojus, ėminiai iš nosiaryklės nuo šiol gali būti imami ne tik mobiliuosiuose punktuose, bet ir pačiose gydymo arba socialinės globos įstaigose.

 

Operacijų vadovo sprendimą rasite ČIA.

 

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad tiksliniai tyrimai taip pat atliekami šiems asmenims:

 

•    kuriems pasireiškia bent vienas COVID-19 ligai būdingas simptomas;
•    pagal gydytojo siuntimą į ligoninę guldomiems pacientams;
•    kuriuos, atlikus COVID-19 ligos židinio epidemiologinę diagnostiką, tirti nurodė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras;
•    iš koronaviruso infekcijos paveiktų šalių atvykstantiems keliautojams;
•    į Lietuvą neteisėtai atvykusiems, išsiunčiamiems ar grąžinamiems užsieniečiams ir prieglobsčio prašytojams.

Atnaujinta tikslinių ir profilaktinių COVID-19 tyrimų atlikimo tvarka