Junkis prie programėlės KORONA STOP LT, padėk sustabdyti viruso plitimą!

Mobiliosios programėlės tikslas – informuoti žmones, kad jie buvo arti koronavirusu užsikrėtusių asmenų ir padėti nutraukti viruso plitimo grandinę. Programėlė nemokama, saugi ir anonimiška – nerenka jokių asmens duomenų.


Kad programėlė KORONA STOP LT būtų veiksminga, reikia, kad kuo daugiau žmonių parsisiųstų ją į savo išmaniuosius telefonus ir savanoriškai pažymėtų, jei užsikrėtė koronavirusu.

 

Europoje plačiai naudojama tokio tipo programėlė fiksuoja galimą kontaktą su užsikrėtusiuoju koronavirusu, kontakto trukmę ir riziką, o ne vietą, kurioje yra žmogus.  Telefonas, kuriame įdiegta programėlė, tik nustato, kad jo savininkas tam tikru metu buvo arti kito žmogaus, turinčio šią programėlę, ir vėliau per ją savanoriškai praneša apie užsikrėtimą COVID-19. Programėlėje tai vadinama „Artumo fiksavimu“.

 

Programėlė padės nustatyti net ir tuos mūsų kontaktus, apie kuriuos patys neturime galimybės sužinoti, pavyzdžiui, kelionės autobusu metu, parduotuvėje ar kitoje viešoje vietoje.

 

Ši programėlė – tai įrankis, veikiantis kaip puiki koronaviruso infekcijos plitimo valdymo priemonė ne tik vietos, bet ir tarptautiniu mastu. Lietuva dar šiemet planuoja prisijungti prie apsikeitimo duomenimis tinklo su kitomis Europos šalimis, todėl keliaujantieji užsienio šalyse taip pat galės būti informuojami apie galimai turėtą kontaktą su užsikrėtusiuoju koronaviruso infekcija.

 

Kaip veikia programėlė KORONA STOP LT:
1.    Gyventojai į savo mobiliuosius įrenginius parsisiunčia programėlę KORONA STOP LT. (Programėlė gali neveikti senesniuose išmaniuosiuose telefonuose).
2.    Telefonai, kuriuose įdiegta programėlė, naudodami Bluetooth ryšį tarpusavyje keičiasi atsitiktine tvarka sugeneruotais raktais ir duomenimis kada, kokiu atstumu ir kiek laiko buvo vienas šalia kito.
3.    Kai koronaviruso infekcija nustatoma vienam iš programėlės naudotojų, jis pats savanoriškai gali paskelbti programėlėje, nepaskelbdamas jokių asmens duomenų.
4.    Tokiu būdu programėlės naudotojai, kurie per paskutines 14 dienų buvo šalia užsikrėtusiojo ilgiau nei 15 minučių mažesniu nei 2 metrų atstumu, gauna pranešimą apie galimą buvusį kontaktą.
5.    Pranešimus apie sąlytį su užsikrėtusiuoju koronavirusu gavę programėlės naudotojai vadovaujasi programėlėje pateiktomis rekomendacijomis dėl tolesnių veiksmų.

 

Daugiau informacijos:
https://koronastop.lrv.lt/programele
Kaip veikia Korona Stop LT programėlė (pristatymas)

Programėlės įdiegimas mobiliame telefone

Programėlės įdiegimas planšetėje ar nešiojamame kompiuteryje

Junkis prie programėlės KORONA STOP LT, padėk sustabdyti viruso plitimą!