Karantinas: sušvelninti ribojimai moksleiviams ir vienišiems žmonėms

Šiandien į posėdį susirinkusi Vyriausybė sušvelnino kelis karantino ribojimus. Jau nuo šios savaitės į mokyklas galės grįžti tie vaikai, kurie neturi sąlygų nuotoliniu būdu mokytis namuose, o vieniši ar negalią turintys asmenys galės sulaukti ir kitoje šeimoje gyvenančio žmogaus pagalbos.

 

Vyriausybė numatė, kad vaikai, kuriems kyla sunkumų mokytis nuotoliniu būdu namuose, pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas galės nuotoliniu būdu mokytis mokyklose, kitose ugdymo įstaigose.

 

Tiesa, dalis pradinukų nuotoliniu būdu, naudodami technologijas, klasėse mokosi ir dabar. Kai jų tėvai dirba svarbius, su koronaviruso infekcijos pažabojimu susijusius darbus, ar tokius darbus, kurių negalima atlikti nuotoliniu būdu.

 

Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Algirdo Petravičiaus, kurie vaikai turi grįžti į klases, spręs mokyklų vaiko gerovės komisijos – kaip numatoma Vyriausybės sprendime.

 

„Kiekvienas atvejis – individualus. Klasių vadovai, mokyklų socialiniai pedagogai, mokyklų vaiko gerovės komisijos geriausiai žino situaciją ir, esant poreikiui, pasiūlys vaikams mokytis mokyklos patalpose. Reikalinga įranga taip bus pasirūpinta“, – sako A. Petravičius.

 

Taip pat, siekdama pagerinti emocinę vienišų žmonių sveikatą karantino metu, Vyriausybė numatė išimtis, kada būtų leidžiama susitikti dviejų namų ūkių nariams.

 

Nuo sausio 21 d. bus leidžiama susitikti dvejoms šeimoms arba dvejiems namų ūkiams, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo arba vienas asmuo ir jo nepilnamečiai vaikai arba tik nepilnamečiai asmenys, arba namų ūkis, kuriame yra nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo. Pagalbos tikslu bendraujančių šeimų nariams bus leidžiama judėti iš vienos savivaldybės į kitą, jeigu jie gyvena skirtingose savivaldybėse.

 

Tiesa, siekiant sumažinti galimas užsikrėtimo koronoviruso infekcija rizikas, tokiems artimus kontaktus turintiems šeimų ar namų ūkio nariams bus draudžiama turėti artimus kontaktus su kitais asmenimis.

 

Karantinas: sušvelninti ribojimai moksleiviams ir vienišiems žmonėms