Paskutinę vasario savaitę pradedami skiepyti rajono senjorai

Klaipėdos rajone kitą savaitę nuo Covid-19 ligos bus pradėti skiepyti 65 metų amžiaus ir vyresni rajono gyventojai. Senjorams nieko daryti nereikia, su visais per artimiausias kelias dienas susisieks jų šeimos gydytojų slaugytojos ir norinčius užregistruos skiepui. Jei senjoras neturi galimybės atvykti, jam turi būti pasiūlyta arba jis pats gali prašyti ir pavėžėjimo paslaugos iš namų į skiepijimo vietą. Vakcinacija yra savanoriška, o tiek vakcina, tiek skiepijimo paslauga  nemokama.

Kitos savaitės pradžioje rajono gydymo įstaigas pasieks dar beveik 600 vakcinų – 300 „AstraZeneca“ ir 294 „Pfizer“. Šaliai plečiant skiepijimo apimtis, plečiasi ir skiepijamų žmonių ratas. Iki šiandienos rajone jau paskiepyti socialiniai darbuotojai, globos įstaigų gyventojai, medikai, vaistininkai, o kitą savaitę bus baigtas ir švietimo įstaigų darbuotojų skiepijimas.

O jau nuo ateinančio antradienio pasiskiepyti galės ir to pageidaujantys Klaipėdos rajono senjorai. Jų patogumui procesas sureguliuotas taip, kad senjorams nieko daryti nereikės. Viskas vyks taip:

  • Per artimiausias kelias dienas individualiai telefonu su kiekvienu asmeniu susisieks jų šeimos gydytojų slaugytojos.
  • Jei senjoras pageidaus skiepo, slaugytoja jį užregistruos ir suderins procedūros laiką bei vietą.
  • Neturintiems galimybės atvykti į skiepijimo vietą, slaugytojos turi informuoti, kad galima  pavėžėjimo paslauga. Jei jos to nepadarys, senjoras pats gali to paprašyti. Pavėžėjimu pasirūpins Klaipėdos rajono savivaldybė.

Atkreipiame dėmesį, kad gydymo įtaigų darbuotojai neprašys savo pacientų pateikti elektroninės bankininkystės duomenų, asmens kodo ir kitos asmeninės informacijos. Jei susidurtumėte su tokiu prašymu, jokiais būdais neatskleiskite šios informacijos, nes tai gali būti telefoniniai sukčiai.

Primename, kad vakcinacija yra savanoriška, o tiek vakcina, tiek skiepijimo paslauga – nemokama. Vakcinos, kuriomis skiepijama, yra saugios, bet gali būti pašalinis poveikis – skausmas, paraudimas, patinimas injekcijos vietoje, galvos ar raumenų skausmas, nuovargis, karščiavimas. Šie požymiai rodo, kad imuninė sistema veikia ir mokosi atpažinti bei sunaikinti virusą. Paprastai šalutinis poveikis praeina per porą dienų. Nepraėjus šiems simptomais rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją. Mūsų šalis naudoja vakcinas, patvirtintas Europos Sąjungos institucijų. Šiomis vakcinomis jau paskiepyti milijonai žmonių visame pasaulyje.

Vakcinavimo vietos ir laikas

  • Vasario 23 d. Slengiuose, AB „Medica“ ir Endriejave, Endriejavo mokyklos sporto salėje, bus skiepijami tie 65 + amžiaus grupės gyventojai, kurie yra prisiregistravę AB „Medica“ ir UAB „Juritmas“ įstaigose bei gydytojos R. Dirginčienės pacientai);
  • Vasario 24 d. Priekulės kultūros centre ir Dituvoje bus skiepijami 65 + amžiaus grupės pacientai, prisiregistravę Priekulės PSPC ir Dituvos ambulatorijoje;
  • Vasario 25 d. Plikiuose ir Gargžduose bus skiepijami 65 + amžiaus grupės gyventojai.
  • Vasario 26 d.Gargžduose – Gargždų kultūros centras, Klaipėdos g. 15, Gargždai (skiepijami švietimo įstaigų darbuotojai);
Paskutinę vasario savaitę pradedami skiepyti rajono senjorai