Švelninami karantino ribojimai: bendrausime laisviau

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtiems siūlymams dėl karantino priemonių švelninimo.

 

Būriavimasis. Nuo kovo 6 d. leidžiami dviejų šeimos ar dviejų namų ūkio narių artimi kontaktai bei didinamas leidžiamas besibūriuojančių asmenų skaičius atvirose erdvėse. Viešose atvirose vietose žmonės galės būti ne didesnėmis nei penkių asmenų arba dviejų šeimos ar dviejų namų ūkio narių grupėmis.

 

Taip pat nuspręsta leisti dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių artimus kontaktus atvirose erdvėse, šventes atvirose erdvėse. Žmonės taip pat galės palikti gyvenamąją vietą ne tik dėl būtinųjų paslaugų gavimo, bet kai jie palieka gyvenamąją vietą dėl bet kokių paslaugų gavimo.

 

Fizinis aktyvumas. Siekiant didinti fizinį aktyvumą, nutarta didinti paslaugų bei užsiėmimų prieinamumą atvirose erdvėse ribotam asmenų skaičiui, užtikrinant saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas priemones. Sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugas atvirose erdvėse bus galima teikti ne daugiau kaip penkiems asmenims.

 

Parkai, pažintiniai takai, kultūros įstaigos. Kartu bus leidžiama fiziškai aptarnauti lankytojus bibliotekose, taip pat veikti pažintiniams takams, parkams, muziejams, galerijoms ir kitoms ekspozicinėms erdvėms, zoologijos ir botanikos sodams esantiems atvirose lauko erdvėse. Juose taip pat galės lankytis ne didesnės nei penkių asmenų ar dviejų šeimų grupės.

 

Renginiai. Taip pat pritarta leisti renginius, kurių metu neišlipama iš automobilio ir automobilyje yra ne daugiau nei du asmenys arba vienos šeimos nariai.

 

Kelionės. Nuo kovo 10 d. visi į Lietuvą grįžtantieji ar atvykstantieji privalo turėti ne seniau nei prieš tris paras atliktą tyrimą COVID-19 nustatyti ir gautą neigiamą atsakymą. Keleivių vežimą organizuojančios įmonės privalo užtikrinti, kad į transporto priemones nepatektų keleiviai, neturintys COVID-19 tyrimo ir gauto neigiamo tyrimo atsakymo. Išimtys taikomis ekipažų ir įgulų nariams, tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims, asmenims iki 16 metų, taip pat paskiepytiems ar persirgusiems žmonėms, kai diagnozė buvo patvirtinta „remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu“.

 

Vairavimo egzaminai ir mokymai. Nuo kovo 10 d. leista teikti transporto priemonių vairavimo mokymo ir egzaminavimo paslaugas.

 

Neformalusis ugdymas. Nuspręsta leisti vykdyti neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo užsiėmimus atvirose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip penki asmenys.

Švelninami karantino ribojimai: bendrausime laisviau