Nauja registracijos sistema – masiniam vakcinavimui

Jau šiandien Klaipėdos rajone startuoja bendra, visos Lietuvos mastu veiksianti registracijos vakcinai nuo COVID-19 sistema. Gargždų skiepijimo centre norintys pasiskiepyti Klaipėdos rajono gyventojai turi registruotis ČIA. Į registracijos sistemą vedančią nuorodą taip pat galima rasti puslapyje https://koronavirusas.klaipedos-r.lt/, polapyje SKIEPIJIMAS.

 

Kas gali registruotis nuo gegužės 11 d. ?

 

Nuo šiandien sistemoje skiepui registruojami VISI VYRESNI NEI 55 M. AMŽIAUS ASMENYS BEI SERGANTIEJI LĖTINĖMIS LIGOMIS. Elektroninę registraciją rajone vykdys Gargždų PSPC, tad jei gyventojui patogiau skiepytis kitame, arčiau namų esančiame skiepų centre, pavyzdžiui, Priekulėje ar Veiviržėnuose, užsiregistruoti skiepui galima kreipiantis į savo šeimos gydytoją.

 

Pereinant į kitus masinės vakcinacijos etapus, nuo gegužės 17 d. registruotis skiepui bus kviečiami vyresni nei 45 m. amžiaus asmenys, nuo 24 d. – vyresni nei 35 m. O nuo gegužės 31 d. – jau ir visi kiti, vyresni nei 16 m. amžiaus gyventojai.

 

Ką daryti, jei jau užpildžiau anketą?

 

Tiems gyventojams, kurie anksčiau išreiškė norą skiepytis ir rinkosi vakciną, pildydami Klaipėdos rajono savivaldybės kurtą apklausos anketą, NIEKO DARYTI NEREIKIA. Skiepų centro darbuotojai jau yra gavę jų duomenis, tad gautą informaciją perkels į naują sistemą. Atvykti skiepytis būsite pakviesti pagal eilę, kai bus pradėti skiepyti jūsų amžiaus grupei priklausantys asmenys.

 

Kas svarbu registruojantis?

 

Registruojantis sistemoje https://vakcina.myhybridlab.com/selfregister/vaccine matomos turimos vakcinos rūšys, galima pasirinkti vieną iš siūlomų variantų.  Prisijungimas vyksta per elektroninius valdžios vartus – elektroninė bankininkystė, mobilus parašas. Prisijungus reikia pasitikslinti, ar teisingai nurodyti asmens duomenys, gyvenamoji vieta ir, sekant nurodymais, užsiregistruoti skiepui. Tuos gyventojus, kurie neturi galimybių registruotis internetu, užregistruoti gali jų artimieji, kaimynai ar pažįstami.

 

Pirmomis sistemos veiklos dienomis galimi techniniai nesklandumai, tad gyventojų prašoma kantrybės.

 

Nepamirškime ir testavimosi

 

Gyventojai raginami atkreipti dėmesį ir į testavimo svarbą bei galimybes nemokamai atlikti įvairaus pobūdžio testus, tarp jų ir pasitikrinti, ar organizme yra COVID-19 ligos antikūnų. Taip pat atliekami profilaktiniai antigenų tyrimai grįžtantiems į mokyklas, profilaktinėms grupėms, turintiems simptomų ar teigiamą antigenų testo rezultatą, po aplinkos paviršių testavimo.

 

„Nemokamai, registruojantis tyrimui puslapyje 1808.lt, kiekvienas žmogus gali pasitikrinti dėl persirgimo COVID-19 liga, sužinoti, ar turi antikūnų. Testas greitas, neskausmingas, o atsakymas gaunamas jau tą pačią dieną. Be to, reguliarus testavimas padeda laiku nustatyti virusą ir kontroliuoti jo plitimą“, – sako Klaipėdos r. savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro koordinatorė Rasa Petrauskienė.

 

Šiuo metu Klaipėdos rajonas yra 6-oje vietoje tarp tų savivaldybių, kuriose fiksuojama mažiausiai naujų koronaviruso užsikrėtimo atvejų. 100-ui tūkstančių gyventojų tenkančių užsikrėtimų skaičius per 14 dienų šiuo metu yra 140,5.

Nauja registracijos sistema – masiniam vakcinavimui