Mobilioji programėlė „Korona Stop Lt“ jau veikia Europoje

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje veikianti mobilioji programėlė „Korona Stop Lt“, įspėjanti žmones apie riziką  užsikrėsti COVID-19, prisijungė prie bendros Europos Sąjungos sistemos, kuri leidžia skirtingų šalių programėlėms keistis duomenimis.

 

Nuo šiol apie buvimą arti užsikrėtusio asmens lietuviškos programėlės naudotojai bus informuojami ir kai jie lankysis kitose Europos šalyse. Ryšys veikia tarp 18-os ES šalių programėlių, tarp jų ir kaimynystėje – Lenkijoje ir Latvijoje.

 

„Karantino sąlygoms laisvėjant visoje Europoje bei prasidėjus atostogų laikui, kai vis daugiau tiek Lietuvos, tiek kitų šalių gyventojų planuoja keliones, ši programėlės galimybė bus puiki pagalbinė priemonė, leisianti įvertinti savo kelionių riziką “, – sako Giedrė Aleksienė, laikinai einanti NVSC  vadovės pareigas.

 

Jungiant prie tarptautinio tinklo, buvo atnaujinta ir pati programėlė. Ji tapo pasiekiama ir senesnio modelio iPhone 6 telefonuose. Jei programėlė neatsinaujino automatiškai, programėlės naudotojams reikia atnaujinti programėlės  versiją. Kaip ir įprastai naudojantis programėle savo šalyje, užsienyje tereikia būti įsijungus „bluetooth“ ryšį ir įsitikinti, kad yra įjungta artumo fiksavimo funkcija. Tarptautinis artumo fiksavimas veikia tuo pačiu principu, todėl reikia, kad būtų įjungti šie pagrindiniai nustatymai.

 

Kaip žinome, pagrindinės šios pandemijos valdymo priemonės yra apsauginių veido kaukių naudojimas, higienos taisyklių laikymasis, fizinių kontaktų mažinimas ir, be abejo, skiepai. Pasiskiepijus nemažai daliai visuomenės, jau dabar matyti slūgstančios pandemijos ženklų – mažėja sergamumas, laisvėja ligoninių užimtumas ir pan.

 

Tad programėlė „Korona Stop LT“ yra pagalbinė priemonė, kuri šiuo metu gali būti labai naudinga planuojantiems keliones. Net ir pasiskiepijusiems programėlės naudotojams kelionės metu bus naudinga sužinoti, jeigu teko susidurti su COVID-19 sergančiu asmeniu.

 

Raudonas programėlės ekranas su užrašu „Padidėjusi rizika“ įspėja, kad buvote arti užsikrėtusio asmens, todėl tai signalas, kad reikia stebėti savo sveikatą bei elgtis atsakingai – grįžus į savo šalį kurį laiką apriboti susitikimus, nesilankyti renginiuose, nesiglėbesčiuoti su draugais, susitikimuose naudoti veido kaukes, dezinfekuoti rankas ir prisiminti kitas mums jau įprastas prevencijos priemones.

 

Primename, kad programėlė nefiksuoja jokių asmens duomenų. Nei jūs, nei kas nors kitas nežino, su kuo konkrečiai buvote susitikęs. Tai nėra kontaktų atsekimo, o tik rizikos įvertinimo priemonė. Tai reiškia, kad tik jūs pats asmeniškai esate atsakingas už savo elgesį ir už pavojingo viruso plitimo suvaldymą.  

 

Mobilioji programėlė Lietuvoje veikia nuo pernai metų lapkričio. Ją parsisiuntė ir naudoja 10,5 proc. šalies gyventojų. Programėlė, įspėjanti apie riziką  užsikrėsti COVID-19, populiariausia Airijoje ir Suomijoje, kur ją naudoja daugiau nei 50 proc. gyventojų.

 

Plačiau apie programėlę „Korona Stop Lt“  skaitykite čia.  

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Mobilioji programėlė „Korona Stop Lt“ jau veikia Europoje