Skelbiama karantino pabaiga: kokie ribojimai išlieka?

Nuo šiandien Lietuvoje baigiasi daugiau kaip pusę metų trukęs karantinas. Gyvensime šiek tiek laisviau, tačiau dalis ribojimų visgi lieka: uždarose patalpose dėvėsime kaukes, o didesniuose renginiuose prireiks ir Galimybių  paso. Savivaldybėje taip pat atnaujinamas kontaktinis gyventojų aptarnavimas. Tačiau, išliekant rizikai užsikrėsti koronavirusu, rekomenduojame naudotis el. paslaugomis.

 

Kaukių dėvėjimas. Privalomas vyresniems nei 6 metų asmenims viešose uždarose erdvėse, išskyrus, kai sportuojama ar paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke.

 

Bendravimas. Žmonių skaičiaus ribojimų nebelieka.

 

Paslaugos ir prekyba. Nebelieka minimalaus ploto ribojimų. Prekyba ir paslaugos gali būti teikiamos įprasta tvarka. Uždarose patalpose išlieka reikalavimas dėvėti apsaugines veido kaukes.

 

Viešasis maitinimas ir kitos pramogų vietos. Paslaugos visiems gyventojams gali būti teikiamos tiek lauke, tiek viduje. Viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla leidžiama, užtikrinant reikalavimus dėl saugaus atstumo ir kitus bendrus saugos reikalavimus.

 

Kultūrinė veikla ir renginiai. Dalyvių skaičius neribojamas renginiuose, vykstančiuose atviroje erdvėje. Renginiai, vykstantys be Galimybių paso, gali vykti tik dalyviams/žiūrovams sėdint. Uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose be Galimybių paso galimas 75 proc. užpildymas. Maitinimas renginiuose organizuojamas tam skirtose vietose.

 

Darbo organizavimas. Visi viešojo ir privataus sektorių darbuotojai gali grįžti į savo darbo vietas. Uždarose bendro naudojimo patalpose, taip pat organizuojant susirinkimus išlieka reikalavimas dėvėti apsaugines veido kaukes, kitais atvejais jų dėvėjimas turi būti apspręstas vidaus tvarkos taisyklėse.

 

Ugdymas. Pasibaigus karantinui visur gali būti atnaujinamas kontaktinis ugdymas.

 

Socialinė globa, sveikatos sritis. Leidžiamas pacientų lankymas gydymo įstaigose, gavus įstaigos leidimą ir laikantis nustatytos lankymo tvarkos.

 

Nuteistųjų ir suimtųjų lankymas. Pasibaigus karantinui atnaujinamas lankymas įprasta tvarka.

 

Vaikų vasaros stovyklos. Galimos organizuojant 30 asmenų grupes, tačiau su Galimybių pasu asmenų skaičius neribojamas.

Skelbiama karantino pabaiga: kokie ribojimai išlieka?