Galimybių pasas – tik po mokamo tyrimo arba skiepų

Koronaviruso testai Galimybių pasui gauti tapo mokami. Profilaktiniai testai, norintiems gauti Galimybių pasą, nuo pirmadienio nebeatliekami ir Gargždų mobiliajame punkte. Gyventojai, kurie yra nepasiskiepiję ar persirgę CIVID-19 liga, tačiau nori dalyvauti renginiuose ar gauti paslaugas, kur privaloma pateikti Galimybių pasą arba neigiamą koronaviruso testo rezultatą, turės testuotis už savo lėšas kitose įstaigose, teikiančiose mokamas testavimo paslaugas.

 

Testuojantis Galimybių pasui gauti pripažįstamas tik PGR tyrimas, kuris galioja 48 valandas.

 


Išimtys dėl testavimo taikomos asmenims, negalintiems pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių, ir nėščiosioms.

 


Kad asmuo negali skiepytis, gydytojas specialistas pažymi specialiu ligos kodu e. sveikatos sistemoje ir tokį pacientą, registruojantis PGR testui mobiliajame punkte, sistema atpažįsta kaip galintį testuotis nemokamai. Specialisto konsultacijai siunčia šeimos gydytojas.

 

Nėščioms moterims reikia parodyti asmens dokumentą ir nėščiosios kortelę.

 

Mobiliame koronaviruso patikros punkte Gargžduose nemokamai atliekami antigeno tyrimai profilaktinėms grupėms, PGR testai prieš planinę stacionarinę paslaugą, turint simptomų, norint trumpinti izoliacijos laiką.

 

Serologiniai testai dėl COVID-19 ligos antikūnų atliekami Pirminėse asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Taip pat čia galima išsitirti ir PGR testu prieš planinę stacionarinę paslaugą bei turint simptomų.

 

Registruotis testui galima puslapyje 1808.lt.

Galimybių pasas – tik po mokamo tyrimo arba skiepų