Atsiimti galimybių pasą dar paprasčiau

Galimybių pasą galima gauti ne tik elektroniniu būdu, bet ir atsispausdinti Registrų centro, Lietuvos pašto, „Sodros“ padaliniuose bei daugiau nei 1000 vaistinių visoje Lietuvoje. Tai ypač aktualu asmenims, kurie nesinaudoja e. bankininkyste ar e. parašu.

 

Daugėjant ribojimų asmenims, kurie neturi galimybių paso, auga poreikis išsiimti juos ne tik el. būdu, bet ir atsispausdinti ar atspausdinti juos kitiems asmenims, kurie nesinaudoja elektroninėmis tapatybės atpažinimo priemonėmis.

 

Asmenys, kurie neturi sąlygų galimybių paso išsiimti elektroniniu būdu, gali tai padaryti paprastesniu būdu. Galimybių pasas nemokamai išduodamas Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose, pateikus asmens dokumentą. Taip pat, pateikus asmens dokumentą, juos nemokamai galima atsiimti Lietuvos pašto skyriuose bei „Sodros“ padaliniuose.

 

Nuo praėjusios savaitės galimybių pasą galima atsispausdinti ir daugiau nei tūkstantyje vaistinių visoje Lietuvoje. Norint atsiimti galimybių pasą už kitą asmenį, į vaistinę reikia atsinešti paprastą asmens rašytinį prašymą bei pateikti prašančio ir atsiimančio gyventojo asmens dokumentus.

 

Ateityje tinklą, kur galima atsiimti galimybių pasus, svarstoma dar labiau plėsti.

 

Galimybių pasą el. būdu galima atsiimti svetainėje gpasas.lt. 

 

Galimybių pasas suteikiamas:

 

Pasiskiepijus

  • „Comirnaty“ arba „Spikevax“ vakcina – praėjus 1 sav. po antrosios vakcinos dozės suleidimo;
  • „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcina – praėjus 2 sav. po vienintelės vakcinos dozės suleidimo;
  • „Vaxzevria“ vakcina – praėjus 4 sav., bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmosios dozės suleidimo ir iš karto po antrosios vakcinos dozės;
  • Persirgus COVID-19 liga ‒ praėjus 2 sav. po bet kurios vienos vakcinos dozės.

 

Persirgus

  • Persirgus COVID-19 – praėjus ne daugiau nei 210 d. nuo teigiamo COVID-19 testo rezultato. Arba turint teigiamą COVID-19 IgG antikūnų arba bendrųjų antikūnų kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo rezultatą – praėjus ne daugiau nei 60 dienų.

 

Atlikus testą

  • Turint neigiamą mokamą SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatą – galioja 48 val. nuo ėminio paėmimo momento.

 

Atsiimti galimybių pasą dar paprasčiau