Išmokos senjorams, pasiskiepijusiems nuo COVID-19: ką svarbu žinoti?

Epidemiologinė situacija Lietuvoje vis dar itin įtempta. Taigi siekiant ją pagerinti bei paskatinti skiepytis labiausiai pažeidžiamus visuomenės narius, Seimas nusprendė senjorams skirti vienkartines išmokas.  

 

100 eurų išmokos bus mokamos nuo šių metų rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d. 75 metų ir vyresniems asmenims, pasiskiepijusiems nuo COVID-19 dviem vakcinos dozėmis, arba iki ateinančių metų kovo 31 d. – sustiprinančiąja trečiąja vakcinos doze.

 

„Ir viena išgelbėta gyvybė yra neįkainojama. Būtent skiepydamiesi galime apsaugoti savo ir artimųjų gyvybes ir išvengti skaudžių COVID-19 ligos padarinių. Senjorų amžiaus grupė – viena pažeidžiamiausių, o jos imunizacijos lygis, deja, itin žemas. Tikiuosi, kad ši išmoka dvejojančius paskatins nebedelsti ir pasiskiepyti“, – teigia Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovė Rasa Petrauskienė.

 

Svarbiausia informacija

 

  • Skiepytis gali ir 74 metų asmenys, tačiau svarbu, kad 75 metai jiems sukaktų šių metų lapkričio 30 d., jei 2021 m. rugsėjo 1 d. buvęs nepasiskiepiję asmuo pageidauja gauti vienkartinę išmoką pasiskiepijus pagal pilną skiepijimo schemą, arba 2022 m. kovo 31 d., jei asmuo nori gauti vienkartinę išmoką pasiskiepijęs sustiprinančiąja vakcinos doze.
  • 100 eurų išmoką asmuo galės gauti tik vieną kartą.
  • Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d. 75 metų ir vyresni žmonės, pasiskiepiję dviem dozėmis, vienkartinę išmoką gaus po pilnos vakcinacijos.
  • Vienkartinę išmoką gaus ir tie šios amžiaus grupės senjorai, kurie jau yra pasiskiepiję arba pasiskiepys sustiprinančiąja trečiąja vakcinos doze iki 2022 m. kovo 31 d.
  • Vienkartinę išmoką gaus ir tie nuo rugsėjo 1 d. nepasiskiepiję senjorai, kurie iki lapkričio 30 d. nepasiskiepys, nes bus persirgę COVID-19 ir dėl to negalės būti paskiepyti iki lapkričio 30 d., tačiau pasiskiepys nuo šių metų gruodžio 1 d. iki 2022 m. kovo 31 d.
  • Vienkartinę išmoką gaus ir tie 75 metų ir vyresni žmonės, kurie jau yra pasiskiepiję sustiprinančiąja trečiąja vakcinos doze.
  • Prašymų gauti  100 eurų vienkartinę išmoką teikti nereikės. Vienkartinę išmoką senjorai gaus kartu su pensija ar kita išmoka, kurią moka „Sodra“.
  • Po pilnos vakcinacijos kitą mėnesį kartu su pensija ar kita „Sodros“ mokama išmoka pavedimu į banko sąskaitą arba ne vėliau kaip iki 2022 m. balandžio 30 d. pristatant į namus.
  • Jei žmonės gauna kompensaciją už šildymą ar kitas išmokas, vienkartinė 100 eurų išmoka neturės jokios įtakos skiriant jiems minėtas išmokas. Šie pinigai nebus įskaičiuojami į asmens ar šeimos pajamas.

 

Išmokos senjorams, pasiskiepijusiems nuo COVID-19: ką svarbu žinoti?