Mokinių saugumui užtikrinti – daugiau priemonių

Siekiant valdyti koronaviruso infekcijos židinius ugdymo įstaigose, mokyklose įsigaliojo naujos kaukių dėvėjimo taisyklės. Taip pat pakoreguota skiepijimo ir antikūnų tyrimo tvarka.

 

Kaukės – vyresniems nei 6 metų vaikams

Nuo gruodžio pirmos dienos pamokų metu mokyklose medicinines kaukes dėvėti privalo visi vyresni nei 6 metų amžiaus vaikai.

 

„Klaipėdos rajonas šiomis dienomis vėl pateko į juodąją zoną, todėl mūsų visų bendra atsakomybė yra pasistengti kaip įmanoma mažinti užsikrėtimo riziką. Prašome tiek mokytojų, tiek tėvų atsakingo požiūrio. Kalbėkite su vaikais, paaiškinkite, kodėl būtina dėvėti kaukes, kaip teisingai jas dėvėti“, –sako Klaipėdos rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovė Rasa Petrauskienė.

 

Kaukių dėvėti nereikia, kai vaikai sportuoja ar dalyvauja veiklose, kurių negalima atlikti būnant su kauke. Taip pat negalią turintiems mokiniams, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti sveikatos būklei. Jiems sveikatos specialistai rekomenduoja nešioti veido skydelį.

 

Nemokamas antikūnų tyrimas – ir vaikams

 

Moksleiviai nuo 12 iki 16 metų taip pat vieną kartą nemokamai galės atlikti ir kokybinį ar pusiau kokybinį antikūnų tyrimą. Nepriklausomai nuo to, sirgo ar buvo vakcinuoti nuo COVID-19 ligos.

 

Atlikus antikūnų tyrimą galima sužinoti, ar po vakcinacijos susidarė imunitetas. Tyrimas taip pat parodo, ar žmogus persirgo COVID-19 infekcija.

 

„Dar vienas būdas, padedantis stabdyti viruso plitimą – savanoriškas testavimasis. Jis leidžia nustatyti ligą, kai sergantis gal ir jaučiasi gerai, tačiau platina virusą kitiems. Skaudžiausia, kai virusu užsikrečia vaikai, kai sudarytos visos galimybės to išvengti ir nerizikuoti jų sveikata ir gyvybe. Užsikrėsti galime visur: prekybos centruose, svečiuose, todėl labai svarbu laiku nustatyti grėsmę ir sustabdyti ligos plitimą. Tikrai raginu visus tėvelius nebijoti testavimo: vaikai testuojasi patys, jau yra įpratę prie šios procedūros ir nepatiria jokių nemalonių pojūčių“, – primena R. Petrauskienė.

 

Rajono mokyklose vaikai testuojami greitaisiais antigenų testais.

 

Svarbi apsaugos priemonė – skiepai

 

Statistikos duomenimis, nuo pandemijos pradžios dėl koronaviruso ligoninėse buvo gydoma daugiau kaip tūkstantis vaikų. Skaičiai rodo, kad vaikai serga ne tik lengva ar besimptome forma. Tad tėvai raginami pagalvoti ir apie itin efektyvią vaikų apsaugos priemonę – skiepus.

 

Vaikai skiepijami nuo 12 metų. Galima rinktis „Comirnaty Phizer“ arba „Spikevax“ („Moderna“) vakciną. Registruotis skiepui galima per 1808.lt arba kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Mokinių saugumui užtikrinti – daugiau priemonių