Aktuali informacija

Karantinas: kaip organizuoti šeimos šventes ar laidotuves?

Karantino metu organizuojant šeimos šventes svarbu nepamiršti rūpintis vieni kitų gerove – esant galimybei krikštynas, vestuves, jubiliejus ir kitas šventes rekomenduojama nukelti, o jeigu tai nepavyksta – atsakingai laikytis rekomendacijų.

Patariama maksimaliai apriboti šventės dalyvių skaičių, dalyvaujant tik patiems artimiausiems žmonėms. Taip pat šventė negali būti organizuojami viešojo maitinimo įmonėse.

Asmenys, kurie 14 dienų laikotarpiu keliavo į užsienio šalis ar turėjo sąlytį su sergančiuoju COVID-19 ir privalo būti izoliuoti, šventėje dalyvauti negali.

Šventės dalyviams svarbu laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo – kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę, taip pat nepamiršti asmens higienos – išlaikyti saugų atstumą nuo kitų asmenų, nedalyvauti ceremonijoje, jei pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai ir pan.  Būtina plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, jei nėra galimybės nusiplauti rankų, – naudoti antiseptikus (dezinfekavimo priemones). Daugiau informacijos čia.

Būtinų prevencijos priemonių reikia laikytis ir organizuojant laidotuvių apeigas. Daugiau informacijos apie tai ir rekomendacijos čia.